Lut 06

Widziane sercem

„To co najważniejsze, jest niewidoczne dla oczu” – ten cytat z książki „Mały Książe” oddaje nasze wrażenia po oglądnięciu filmu p.t. „Cudowny chłopak”. Film opowiada o chłopcu ze zdeformowaną twarzą, który pragnie udowodnić swoim rówieśnikom, że nie piękno zewnętrzne jest najważniejsze. Film ma przesłanie: przekonuje bowiem, że wszyscy ludzie są z natury dobrzy, inni niż nam się wydaje. Czasem trzeba tylko cierpliwie poczekać, aż odważą się zdjąć maskę zakładaną na potrzeby klasy, kolegów czy rodziny. Wystarczy spojrzeć na Auggiego-cudownego chłopca, który z powodu zniekształconej twarzy, traktowany jest przez innych uczniów jak dziwadło.

Przed projekcją filmu oglądnęliśmy wystawę projektu Photo Ark, przedstawiającą zdjęcia ginących gatunków zwierząt. /W. Żmudka kl. VII/

Lut 06

Konkurs ortograficzny

15 stycznia w Szkole Podstawowej w Morawicy odbył się konkurs ortograficzny. Wzięły w nim udział klasy: IV, V, VI oraz VII. Uczniowie zmagali się z testami, w których aż roiło się od wyrazów z trudnością ortograficzną. Sprawdzano znajomość zasad pisowni w następujących kategoriach: wyrazy z „ó”, „u”, „rz”, „ż”, „ch”, „h”, łączna i rozdzielna pisownia przeczenia „nie” ,wielka i mała litera, wyrazy z „ą”, „ę”, „em”, „en”, „om”, „on” .
Trzecie miejsce zajęli ex-aequo : Marta Korczyńska i Bartłomiej Tarnowski, a drugie Jakub Skorupka (uczniowie klasy VI).
Najlepiej z zadaniami poradził sobie Kacper Robótka, uczeń klasy V, który, zostając mistrzem ortografii klas starszych, zakwalifikował się do Gminnej Corridy Ortograficznej. Gratulujemy i życzymy powodzenia w Kaszowie./Z. Kapusta, A. Sobol/