Maj 06

Festiwal Nauki w Liszkach

Dnia 23 kwietnia pojechaliśmy na Festiwal Nauki do Liszek. Zebrały się tam klasy VII i gimnazjalne, by zapoznać się z ofertą szkół, do których w przyszłości będziemy mogli składać podania. Na spotkaniu zaprezentowało się około 20 szkół takich jak: licea, technika, szkoły branżowe. Następnie przechodząc od stanowiska do stanowiska mogliśmy dopytać o rzeczy, które nas interesowały. Oglądnęliśmy pokazy chemiczne, spróbowaliśmy specjałów przygotowanych przez szkoły gastronomiczne.
Uważam, że to cenna lekcja, po której łatwiej nam będzie dokonać wyboru szkoły. /W. Żmudka/

Maj 06

Gminny Konkurs Języka Angielskiego

Dnia 24 kwietnia w Cholerzynie odbył się Gminny Konkurs Języka Angielskiego. W tym roku tematem przewodnim konkursu było obchodzenie świąt oraz tradycje w krajach anglojęzycznych. Przedstawicielami naszej szkoły była piątka uczniów. Z klasy szóstej Jakub Skorupka oraz Małgorzata Haber, Oliwia Bator, Wiktoria Żmudka i Maciej Kromka z klasy siódmej. Jest nam niezmiernie miło poinformować, że zwycięzcą całego konkursu został Kuba Skorupka. W pokonanym polu pozostawił ponad 30 uczestników z naszej gminy. Warto dodać, iż Kuba zdobył 96 punktów na 100 możliwych. Konkurs miał dwa etapy: pisemny oraz ustny.
Gratulujemy całej piątce, Kubie w szczególności. /J. Puc/