„Ania z Zielonego Wzgórza”

Groteska25 maja 2016 roku klasy IV – VI pojechały na przedstawienie do teatru „Groteska”. Uczniowie mieli okazję obejrzeć spektakl na podstawie lektury L. M. Montgomery pt. „Ania z Zielonego Wzgórza”. Była to ciepła, pełna humoru opowieść o potrzebie akceptacji, wartości rodziny i przyjaźni. Na Zielone Wzgórze do domu Mateusza i Maryli Cuthbert przybywa jedenastoletnia Ania Shirley. Ania jest sierotą, wcześnie straciła rodziców, ale swoim pozytywnym nastawieniem do życia podbija serca wszystkich wokół. Szalone przygody rudowłosej Ani i jej przyjaciół aktorzy odegrali w żywym planie. Dowcipnym dialogom towarzyszyły liczne piosenki, wykonane w  niezwykle atrakcyjnej konwencji musicalu. W nastrój opowieści wprowadziły symboliczna, dynamicznie zmieniająca się scenografia (drzewo – symbol więzi rodzinnych, gałęzie)oraz kostiumy, oddające styl epoki. Uczniom bardzo podobało się przedstawienie, żywo reagowali na piosenki i rekwizyty. Dobrej rozrywki dostarczyły gafy i wpadki Ani, ukazane w bardzo humorystyczny sposób. Dodatkowo nasza szkoła miała miejsca na balkonie, co pozwoliło na obejrzenie spektaklu z nieco innej perspektywy. Wyjazd dostarczył młodym widzom niezapomnianych emocji, a dorosłym przypomniał „smak” dzieciństwa. /A. Sobol/

 

Comments are closed.