Bliskie spotkania z historią

W ostatnich tygodniach maja uczniowie naszej szkoły sprawdzali swoją wiedzę historyczną w konkursach. Z okazji roku Jana Długosza odbył się turniej wiedzy o słynnym kronikarzu państwa polskiego. Spośród 22. uczestników najwyższe laury zdobyli:
I miejsce-Jakub Kącik kl. V, II miejsce-Joanna Tekieli-kl. V, III miejsce-Jakub Lalik, kl. IV oraz Wiktoria Marchewka , kl. V. Jak widać uczniowie klasy V wykazali się największą wiedzą w tych zmaganiach. W związku z jubileuszem 200-lecia powstania naszej szkoły odbyła się rywalizacja zespołów klasowych w konkursie – „Czy znasz historię swojej szkoły?”. Uczestnicy, pracując w 4-osobowych grupach, musieli wykazać się szczegółową wiedzą na temat przeszłości naszej placówki, jej założycielki, wizerunków na starych fotografiach oraz historii regionu. Na zwycięskim podium stanął zespół klasy VI w składzie-Joanna Białowąs, Oliwia Kuźma, Gabriela Puchała, Oliwia Szostek, następne miejsca zajęły grupy klas V-Klaudia Nowak, Aleksandra Rzewuska, Joanna Tekieli, Emilia Wyderka i IV-Karolina Grzegórzkiewicz, Jakub Lalik, Julia Lalik, Samanta Węgrzyn. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, a wszystkim uczestnikom dziękujemy!

Comments are closed.