Bohaterom Powstania Warszawskiego

We wrześniu bieżącego roku w naszej szkole odbyła się akcja „Kartka dla Bohatera”. Uczniowie klas IV, V, VI i VII łącznie napisali 53 kartki z życzeniami dla uczestników Powstania Warszawskiego, którym bliskie są dni walki z okupantem. W swoich pocztówkach młodzi ludzie, którzy wojnę znają z historii, zawarli podziękowania za waleczność i patriotyzm oraz pytania o to, czy było trudno pokonać wroga i jak Powstańcy radzili sobie w wojsku podczas swoich lat młodości. Kartki były zróżnicowane i indywidualne. Każdy miał swój pomysł na wiadomość dla Powstańca i dążył do tego, by ten pomysł zrealizować. Myślę, że była to dobra akcja, która poszerzyła nasze wiadomości o Powstaniu Warszawskim. Uzmysłowiła nam, że uczestnicy tego zrywu znanego nam tylko z lekcji historii są jeszcze wśród nas i należy im się szacunek. Mogliśmy bliżej poznać bohaterów i nawiązać z nimi kontakt. Sądzę że Ci, którzy dostaną nasze kartki, będą zadowoleni z tego, że o nich pamiętamy.

Chwała Bohaterom!
/Wiktoria Żmudka kl. VII/

2 Kartki dla bohaterów

Comments are closed.