Cała Polska czyta

Codzienne czytanie dziecku ma wiele walorów min. znakomicie ćwiczy pamięć ,rozwija wyobraźnię, bogaci jego słownik oraz przygotowuje do samodzielnego czytania i pisania. Od wielu lat w naszej szkole jest tradycja głośnego czytania na lekcjach w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom. W tę akcję wpisał się również Dzień Głośnego Czytania, który  obchodziliśmy 29 września. W tym dniu uczennice kl. VII: Julia Lalik i Wiktoria Żmudka przeczytały dla kl. IV i V fragment książki Andrzeja Maleszki pt „Magiczne Drzewo”. Ciekawa interpretacja tekstu oraz fabuła zainteresowały dzieci, które w skupieniu słuchały. Mamy nadzieję, że głośne czytanie w domu i w szkole zaowocuje rozwojem zainteresowań czytelniczych wśród uczniów.