Chór szkolno – parafialny

Nasz szkolno-parafialny chór nagrał płytę!

W lipcu 2014 r. chór szkolno-parafialny „Wspólnota” pod kierownictwem naszej pani od muzyki – Henryki Krawczyk po wielu przygotowaniach, nagrał płytę z pieśniami patriotycznymi. Na płycie można usłyszeć; „Rotę”, „Ojczyzno ma”, „Biały krzyż”, „Legiony”, hymn naszej szkoły oraz inne wzruszające pieśni. Chór działa od 2007 roku. Złożony jest z uczniów naszej szkoły, nauczycieli ( Dorota Smardzewska, Ewa Haber)  młodzieży i dorosłych. W ciągu minionych lat chór wystąpił ponad 100 razy na uroczystościach szkolnych, parafialnych, na szczeblu gminnym, wojewódzkim i ogólnopolskim. Wsparciem, inspiracją był od początku działalności chóru i nadal jest – ks. proboszcz Władysław Palmowski.

nagrana płyta

Koncert w Parku Jordana

W niedzielę 14 września 2014r. w Parku im. H. Jordana w Krakowie  nasz chór szkolno-parafialny- „Wspólnota”  zaśpiewał koncert z okazji odsłonięcia pomnika ks. Władysława Gurgacza kapelana żołnierzy wyklętych. Pieśni patriotyczne w wykonaniu naszego chóru uświetniły tę uroczystość, otrzymaliśmy wiele oklasków, pochwał i ciepłych słów od przybyłych gości. Popularnością cieszyła się również nagrana podczas wakacji płyta z pieśniami patriotycznymi w wykonaniu naszego chóru. Towarzyszył i wspierał nas jak zawsze podczas wielu koncertów przyjaciel naszej szkoły ksiądz Władysław Palmowski.

Park Jordana


 

Comments are closed.