DBI w naszej szkole

DBI_2016W tym roku Dzień Bezpiecznego Internetu obchodziliśmy 9 lutego pod hasłem „Lepszy Internet zależy od Ciebie” Uczniowie klasy V przygotowali gazetkę i krótki apel dotyczący zagadnień związanych z  cyberprzemocą, kontaktami z nieznajomymi, ochroną danych osobowych, poszanowaniem własności intelektualnej i uzależnieniem od Internetu. Następnie reprezentanci klas przedstawili krótkie scenki, przybliżające ww. problematykę. Uczniowie klasy I, II, III zostali zapoznani ze stroną www.sieciaki.pl oraz z Drużyną Sieciaków. Wyposażone w specjalne zdolności Sieciaki (Netka, Kompel, Spociak i Ajpi) z pomocą robota o imieniu Netrobi popularyzują wśród najmłodszych wiedzę na temat bezpiecznego i efektywnego korzystania z Internetu. Sieciuchy reprezentują różne rodzaje internetowego zła: Śmieciuch to spamer, Kłamacz jest sieciowym oszustem, Kradziej wykorzystuje Internet do uzyskiwania korzyści materialnych, a Bełkot wypisuje w Sieci bzdury. Dzięki nim dzieci mogą poznać zagrożenia czyhające na nie w Sieci i dowiedzieć się, jak ich unikać. Na zakończenie wszyscy otrzymali znaczek potwierdzający udział w obchodach DBI 2016.

 

 

Comments are closed.