Dobre wychowanie

„Dobre wychowanie wynosi się z domu”

Pod tym hasłem w naszym przedszkolu 19 maja odbyło się przedstawienie przygotowane przez koło teatralne dla najmłodszych. W pierwszej wróżka Dobruszka zaprosiła dzieci do Stumilowego Lasu, w którym Kubuś i jego przyjaciele uczyli Tygryska, że nie należy zwracać uwagę komuś, kto niewłaściwie je, w ten sposób, żeby go urazić, ale delikatnie i z taktem. Zwierzątka podały również kilka rad, jak należy zachowywać się przy stole. W drugiej części Biedronka, Kotek i Grzybek wyjaśnili, co trzeba robić, aby być lubianym i szanowanym w grupie. Nie zabrakło wierszy o spokojnym zachowaniu w szkole i nie tylko, o potrzebie codziennej higieny, a także wesołych piosenek, np. szanty o „nagrodzie” za złe zachowanie w postaci oślizłej flądry.
Na koniec Biedronka, Grzybek i Kotek dali najmłodszym kilka rad, jednocześnie stwierdzili, że:

„Dużo dobrych rad,
Pójdźmy z nimi w świat.
Będą nas chwalili,
Ludzie bardzo mili.”
Dzieciom bardzo podobał się występ, były zachwycone kostiumami i przebraniami uczniów. Wszystkie chciały się przytulać i zrobić sobie zdjęcie z Kubusiem Puchatkiem. Mamy nadzieję, że część rad i zasad dobrego zachowania utkwi im w pamięci. /A. Sobol/