Dzień Babci i Dziadka

 

Babcie były wzruszone, Dziadkowie też, uczestnicząc 27 stycznia b.r. w pięknie przygotowanej uroczystości z okazji Ich Święta. Spotkanie miało miejsce przy słodko zastawionych stołach (dziękujemy Autorkom pysznych wypieków) w Szkole Podstawowej im. kpt. pil. M. Medweckiego w Morawicy.
Przybyłych Gości jak zawsze serdecznie przywitał Dyrektor Szkoły, Zbigniew Pawłowski i zaprosił do obejrzenia artystycznych występów naszych Wnuczek i Wnuków – uczniów klas I, II i III.            Występy z werwą rozpoczęła barwna, roztańczona grupa hip-hopowa, po czym na scenie pojawili się najmłodsi – uczniowie klasy I. Świetnie przygotowani przez wychowawczynię, Dorotę Smardzewską, z przejęciem i talentem deklamowali i śpiewali utwory dedykowane Babciom i Dziadkom. A oni, ukradkiem ocierając łzy, byli dumni z pięknych popisów pierwszoklasistów.
Po gromkich brawach na scenie pojawili się uczniowie klas II i III, którzy brawurowo i ze scenicznym wyczuciem wystawili Jasełka. Duże uznanie dla młodych aktorów, a także dla ich wychowawczyń: Edyty Hojny i Małgorzaty Cygan oraz siostry Anny Muchy za to, że potrafiły z rozbrykanej gromady wydobyć artystyczne dusze.
Na zakończenie kilkoro uczniów zagrało na instrumencie klawiszowym nastrojowe kolędy. Brawo za odwagę!
Dumni i szczęśliwi Babcie i Dziadkowie (jestem przekonana, że takie uczucia nami zawładnęły) zostali na koniec obdarowani uściskami i własnoręcznie wykonanymi upominkami przez tych, którzy dostarczyli im tyle radości i sprawili, że piątkowe przedpołudnie stało się gorące w zimie. Bardzo dziękujemy Wszystkim! /Anna Kościelniak-babcia Adasia Korpaka z kl. I/

Comments are closed.