Dzień Papieski

W dniu 17 października w Szkole Podstawowej w Morawicy odbył się apel z okazji trzydziestej szóstej rocznicy wyboru Karola Wojtyły na Papieża i XIV Dnia Papieskiego, który przeżywany był w tym roku pod hasłem: „Jan Paweł II – Świętymi Bądźcie”. Podczas apelu uczniowie przypomnieli postać tego wielkiego Polaka, świętego Jana Pawła II, jego życie oraz służbę Bogu i ludziom. Ten niezwykły pontyfikat zmienił losy naszej Ojczyzny, jak również wielu narodów. Apel przygotowali uczniowie klasy IV pod kierunkiem s. Elżbiety Grzegorczyk oraz chór szkolny pod kierunkiem pani Henryki Krawczyk. Pragniemy, aby święty Jan Paweł II na zawsze pozostał w naszych myślach i sercach, abyśmy starali się go naśladować.

dzien_papieski