Dzień Poezji

21 marca był okazją do powitania wiosny poezją. W Światowym Dniu Poezji uczniowie klas I – III w pięknych wiosennych przebraniach czytali lub recytowali wiersze znanych poetów o tematyce wiosennej. Martyna Nowak z kl. III, Małgorzata Dukała z kl. II oraz Michał Loch z kl. I zaprezentowali wiersze napisane przez siebie.
Uczniowie klas IV – VI zebrali się na długiej przerwie, aby choć na chwilę zastanowić się nad tym, czym jest poezja. Spotkanie rozpoczęła O. Bator wierszem patronki naszego dnia, W. Szymborskiej pt. „Niektórzy lubią poezję”. Swoje autorskie wiersze o wiośnie prezentowały: M. Mitana i W. Żmudka. Na zakończenie M. Krawczyk rozbawił wszystkim interpretacją wiersza „Baran”, a uczniowie otrzymali słodki poczęstunek.

Dziękujemy za udział w obchodach tego dnia. /A. Sobol, E. Haber/

klasa 1