Dzień Ziemi

25 kwietnia w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Ziemi. Część artystyczną przygotowali uczniowie klasy piątej i klasy pierwszej. Inscenizacja przybliżyła wszystkim problem niekorzystnego wpływu działalności człowieka na przyrodę i w konsekwencji na zdrowie i samopoczucie wszystkich mieszkańców Ziemi. Uczniowie próbowali również odpowiedzieć na pytanie, w jaki sposób oni sami mogą chronić środowisko. Wszyscy zgodzili się, że segregacja odpadów, zbieranie makulatury i zużytych baterii, oszczędzanie wody i prądu, szanowanie zieleni, to jest to o czym każdy powinien pamiętać – każdy kto chce zdrowo żyć.
W drugiej części uczniowie zaprezentowali swoje prace w konkursie „Coś z niczego”. Okazało się, że można zrobić wiele ciekawych i użytecznych rzeczy z surowców wtórnych np.: lampkę nocna, robota, sukienkę i bluzkę, podstawkę pod garnek, zabawki, koszyk z wikliny papierowej i in. /M. Wantuch/