Festiwal Nauki w Mnikowie

W dniu 8 maja klasa VI na zaproszenie Gimnazjum w Mnikowie uczestniczyła w „Festiwalu Nauki”. Wykorzystując piękną, słoneczną pogodę udaliśmy się do Mnikowa pieszo. Był to bardzo przyjemny spacer. W ramach festiwalu uczniowie mieli okazję uczestniczyć w sześciu różnych pokazach naukowych. Tematy pokazów to: fizyka, chemia, kosmos, scratch (zajęcia z programowania komputerowego), optyka oraz pokaz robotów. Wszystkie zajęcia były bardzo dobrze przygotowane przez uczniów Gimnazjum a nasi uczniowie w sposób bardzo atrakcyjny i twórczy spędzili czas. Uczestniczyli w wielu eksperymentach, mieli możliwość przeprowadzania ich samodzielnie. Dodatkową atrakcją festiwalu był konkurs na skonstruowanie pojazdu napędzanego powietrzem. Byliśmy jedyną Szkołą, spośród 5 uczestniczących, która zaprezentowała swój pojazd i oczywiście wygrała otrzymując atrakcyjną nagrodę. Wszyscy uczniowie zgodnie stwierdzili, że wycieczka była bardzo udana i pouczająca.
Festiwal Nauki – przyjemne z pożytecznym!

Comments are closed.