Festyn „U progu lata”

Dnia 11 czerwca przy naszej szkole odbył się „Festyn Rodzinny- u progu lata”. Wszyscy mieli okazję posłuchać koncertu uczniów, obejrzeć występy taneczne grupy hip-hopowej i tańca towarzyskiego oraz inscenizację legendy pt. „O Lajkoniku, co Kraków przed Tatarami uratował” w wykonaniu Koła teatralnego. Na uczestników festynu czekało także wiele atrakcji, takich jak dmuchane zamki czy loteria fantowa. Ciekawym miejscem zabaw dla młodszych dzieci w czasie pikniku był kącik z malowaniem twarzy i zabawy z balonami. Na łakomczuchów czekały przekąski w kawiarence: wyśmienite ciasta, galaretki, sałatka owocowa, kawa i herbata. Po wysiłku fizycznym można było zrelaksować się, kupując ciekawe i tanie książki w antykwariacie. Ci, którzy chcieli przyozdobić ogródek, mogli nabyć piękne rośliny w specjalnie na tę okoliczność przygotowanej „kwiaciarni”.
W przerwach dorośli mogli zakupić różne przedmioty w ramach licytacji. Pieniądze zebrane w czasie festynu zostaną przeznaczone na nową szkołę. By wspomóc urządzenie nowej sali do języka angielskiego, można było zakupić okolicznościowe cegiełki. Uważam, że festyn był ciekawą weekendową rozrywką, ale też miejscem świetnej zabawy zarówno dla starszych, jak i młodszych uczestników. Każdy znalazł coś dla siebie i miło spędził czas. /Wiktoria Żmudka kl. VI/

Comments are closed.