Historia Polski w filmowym kadrze

23 listopada odbył się trzeci w tym roku koncert Filharmonii im. Karola Szymanowskiego w Krakowie pt. „Historia Polski w filmowym kadrze”. Wystąpili: prelegent Krzysztof Cyroń, fortepianistka Emilia Bertacka, skrzypaczka Justyna Dybek i klarnecista Michał Szerszeń. Podczas koncertu zagrano utwory ze znanych polskich seriali i filmów, m.in. intro Jerzego Matuszkiewicza do serialu „Janosik”, „Dumkę na dwa serca” Krzesimira Dębskiego z filmu „Ogniem i mieczem”, utwór Wojciecha Kilara z czołówki „Pana Wołodyjowskiego”, słynnego walca z serialu „Noce i dnie” a także kompozycje z filmów „Lista Schindlera” i „Pianista”. Artyści z Filharmonii zaśpiewali też piosenkę z komedii „Jak rozpętałem II wojnę światową” – „Róża i bez” oraz utwór rozpoczynający każdy odcinek serialu „Czterej pancerni i pies” – „Deszcze niespokojne”. Przedstawiono też instrument z rodziny dętych drewnianych, klarnet. To był kolejny udany koncert w tym roku. / Kacper Robótka, kl. V/

Koncert sfinansowany przez Kraków Airport.

Comments are closed.