Jak Nie Czytam, Jak Czytam

Uczniowie z Morawicy też czytają!

Już drugi raz z rzędu nasza szkoła wzięła udział w akcji „Jak nie czytam, jak czytam”. O godzinie 10 oddział „0” oraz uczniowie klas I –VI zebrali się przed szkołą, aby pokazać wszystkim dorosłym, że lubią czytać. Każdy przyniósł swoją ulubioną książkę, którą mógł spokojnie czytać i polecić swoim koleżankom i kolegom. Część uczniów założyła biało-czerwony strój, który zwracał uwagę, że to nie jest zwykły dzień w szkole.
Według badań 63% Polaków nie czyta w ciągu roku ani jednej książki. Badania obejmują jednak osoby powyżej 15 roku życia. Dzieci czytają znacznie więcej, dlatego chcą nauczyć czegoś dorosłych, pokazać, że czytanie sprawia frajdę.
W tym dniu przyjechali do nas także strażacy, którzy dźwiękiem syreny dali znać do rozpoczęcia akcji. Po wykonaniu pamiątkowego zdjęcia uczniowie mogli z bliska przyjrzeć się pojazdowi, a także zobaczyć sprzęt i przyrządy strażackie w akcji.
To był dzień bogaty w wrażenia. /A. Sobol/

https://czytamy.org/sprawozdanie-3505-2017-szkola-podstawowa-im-kpt-pil-m-medweckiego-w-morawica

 

Comments are closed.