„Karnawał na Bałkanach”

18 stycznia w naszej szkole na sali gimnastycznej odbył się koncert Filharmonii im. Karola Szymanowskiego. Tematem koncertu był „Karnawał na Bałkanach”. Wystąpili prelegent Krzysztof Cyroń, puzonistka Katarzyna Witek, akordeonista Mateusz Dudek, skrzypek i mandolinista Wojciech Marcinowski, a także tancerze z baletu Cracovia Danza Filip Świeczkowski i Alicja Petrus. Podczas koncertu można było wysłuchać utworów karnawałowych z Bułgarii, Macedonii („Pavle nie pije, ratyje nie pije”), Serbii („Ajedejano”,”Ederlezi”,”Duj sandale”), a także greckich „Dzieci z Pireusu”. Zaprezentowano też tańce cygańskie i tańce mieszkańców Półwyspu Bałkańskiego. W taki sposób zakończył się koncert Filharmonii, który był pierwszym w nowym roku 2018, a przedostatnim przed feriami. /Kacper Robótka, kl. V/

Comments are closed.