Koncert muzyki klasycznej

W ramach cyklu spotkań z muzyką klasyczną w lutym gościliśmy ponownie w naszej szkole muzyków z Filharmonii Krakowskiej. Głównym motywem audycji muzycznej był tym razem bal karnawałowy. Na początku przybliżono nam tradycję zabaw szlachty i mieszczan. Dowiedzieliśmy się, że spotkaniom tym towarzyszyły często utwory muzyczne, które specjalnie dla naszych uczniów zagrali artyści. W wykonaniu żeńskiego kwartetu smyczkowego usłyszeliśmy przeboje muzyki dawnej tj. „Eine kleine Nachtmusik” Mozarta,  „Serenadę „J Haydna, poloneza M Ogińskiego, walca- „Nad pięknym modrym Dunajem” J Straussa, polkę i galop. Ciekawe rekwizyty: maski i szale z czerwonych piór wprowadziły nas w karnawałowy nastrój. Koncerty muzyczne w tak pięknym wykonaniu cieszą się zawsze z ogromnym zainteresowaniem uczniów i są nagradzane dużymi brawami. /E. Haber/

???????????????????????????????

Comments are closed.