Koncert – Spacerem po Paryżu

W piątek 31 marca obyło się kolejne spotkanie z cyklu muzycznych lekcji z Filharmonią Krakowską. Tym razem uczniowie mieli okazję posłuchać utworów francuskich kompozytorów: Debussy‚ego („Clair de lune”), Offenbacha (pochodzący z operetki Orfeusz w piekle „ Galop”), Satie, a także motywu przewodniego z filmu pt. „Amelia”. Dowiedzieli się kilku ciekawostek o twórcy operetki, przypomnieli sobie także, czym jest kankan. Dzięki muzykom poznali charakterystyczne dla Francji instrumenty, takie jak: akordeon, klarnet i skrzypce. Wysłuchali utworów najsłynniejszej śpiewaczki znad Sekwany czyli Edit Piaf, a na zakończenie mogli wspólnie zaśpiewać piosenkę pt. „Champs Elysées”. Był to wyjątkowo miły spacer po paryskich uliczkach. /A. Sobol/

koncert

 

Comments are closed.