Konkurs pięknego czytania

2 grudnia w SP w Morawicy odbył się konkurs pięknego czytania. Brali w nim udział chętni uczniowie z klas IV – VI. Miał on na celu: doskonalenie techniki czytania, rozbudzenie wrażliwości na piękno słowa, przybliżenie literatury dziecięcej związanej z Krakowem, uczenie rywalizacji w przyjaznej atmosferze. Przebiegał on w dwóch etapach. W pierwszym uczniowie, z wcześniej przygotowanym fragmentem lektury „Władca Lewawu” D. Terakowskiej, prezentowali swoje zdolności wokalno-interpretacyjne. Do drugiego etapu przechodzili ci, którzy zostali wytypowani przez jury. Finaliści otrzymali kolejny fragment, który prezentowali właściwie bez przygotowania. Ocenie podlegało: płynność, poprawność czytania, wyrazistość, właściwe tempo oraz interpretacja głosowa (oddanie emocji, zaciekawienie odbiorcy). Za każdą z tych cech uczestnicy mogli otrzymać od 0 do 3 punktów. Jury (w skład którego wchodzili: nauczyciele: E. Haber i A. Sobol oraz uczennica A. Woźniak z kl. VI)po obradach i przeliczeniu punktów podało wyniki:

I. miejsce oraz tytuł „Mistrza pięknego czytania” zdobyła : Wiktoria Żmudka z kl. VI
II. miejsce Kacper Robótka z kl. IV
III. miejsce Maciej Kromka z kl. VI

Wyróżnienia otrzymali również: Jakub Skorupka z kl. V oraz Krzysztof Kuśnierz z kl. IV.
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom oraz dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspaniałe przygotowanie się do konkursu. Jednocześnie mamy nadzieję, że przeczytane dwa rozdziały książki „Władca Lewawu” zachęcą pozostałych uczniów do poznania dalszych przygód Bartka w krainie Wokarku. /A. Sobol, E. Haber/