Konkurs recytatorski

W piątek 19 maja w ramach innowacji pedagogicznej „ Z poezją za pan brat” odbył się szkolny konkurs recytatorski wierszy Wandy Chotomskiej. Uczestnikami byli uczniowie kl. I-III. W jury zasiedli:
p. dyrektor- Zbigniew Pawłowski, p. pedagog-  Joanna Rezmer oraz gość specjalny p. Ilona Buchner-aktorka Teatru „Groteska”.
Ocenie podlegały:

• Dobór tekstu (stopień trudności, tematyka, oryginalność)
  • Pamięciowe opanowanie wiersza.
  • Właściwa recytacja (wyrażanie uczuć, emocji, własna interpretacja, rozumienie deklamowanego utworu, intonacja, modulacja głosu, akcent, interpunkcja, np. pauza, przemilczenie).
  • Ogólny wyraz artystyczny (sceniczny) – umiejętność opanowania tremy, poradzenie sobie ze stresem, mimika, gest, rekwizyty obrazujące recytowaną treść.

A oto zwycięzcy SZKOLNEGO KONKURSU :

I miejsce:
Zuzanna Bąk kl. II
II miejsce:
Natalia Rosa kl. III
III miejsce:
Amelia Kowalska kl. I
Wyróżnienia:

Mateusz Tarnowski kl. I
Małgorzata Dukała kl. I
Mateusz Mirocha kl. II
Nikola Bugajska kl. II
Martyna Nowak kl. II
Oliwia Marchewka kl. II
Julia Kaczor kl. II
Po występach uczniowskich odbyły się warsztaty teatralne prowadzone przez naszego gościa. Dzieci m.in. ćwiczyły emisję głosu oraz przedstawiały krótkie scenki wykorzystując do nich różne maski oraz lalki przyniesione przez p. Buchner. Zajęcia były ciekawe i cieszyły się wielkim zainteresowaniem u dzieci.