Konkurs recytatorski

20 kwietnia w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski. Uczniowie klas IV – VI wybierali wiersze, które znali, lubili i pamiętali ze swojego dzieciństwa ich rodzice. Każdy przygotował jeden utwór, by zaprezentować go w swojej klasie. Oczywiście przeważały wiersze Brzechwy i Tuwima, autorów chyba najbardziej popularnych wśród wielu pokoleń. Nie zabrakło także ballady „Pani Twardowska” czy inwokacji z „Pana Tadeusza”. W konkursie brane były pod uwagę następujące kryteria:

• znajomość tekstu (opanowanie pamięciowe);
  • wyraźne mówienie (poprawna dykcja – czy uczeń jest słyszany i rozumiany);
  • właściwe tempo (dostosowane do sytuacji, przestrzeganie znaków interpunkcyjnych;
  • interpretacja (wyrażanie głosem uczuć, emocji, zaciekawienie, wzruszenie słuchaczy, zmiana głosu w zależności od potrzeb tekstu, odpowiednie akcentowanie, modulacja).
    Oto wyniki:
    Kl. V ex aequo: Bartek Tarnowski i Mikołaj Krawczyk,
    Kl. VI: Oliwia Bator
    Kl. IV: Julia Kaczor,
    Serdecznie gratuluję zwycięzcom, dziękuję wszystkim za udział i zaangażowanie./A. Sobol/

Konkurs_recytatorski