Konkurs recytatorski

10 kwietnia w Szkole Podstawowej w Kryspinowie odbył się Gminny Konkurs Recytatorski pod hasłem: „Ziemio ojczysta, ziemio jasna…”. Uczestnicy prezentowali wiersze o tematyce patriotycznej, ponieważ w tym roku przypada setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości.
Jury w składzie: Karol Kozłowski – krakowski poeta, satyryk, Stanisław Hałabuda – teatrolog, pracownik naukowy UJ, emerytowany polonista szkoły w Kryspinowie oraz wylosowana spośród przybyłych opiekunów Jolanta Karcz – dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Kaszowie, oceniało uczniów za pamięciowe opanowanie, właściwą dykcję oraz interpretację wybranych utworów.
Naszą szkołę reprezentowały uczennice: Milena Miś z kl. III oraz Wiktoria Żmudka z kl. VII, która otrzymała wyróżnienie w kategorii klas starszych. Gratulacje! /A. Sobol/