KRAKÓW AIRPORT

PATRONAT NAD SZKOŁĄ SPRAWUJE KRAKÓW AIRPORT

Logo_Krakow_Airport_CMYK

31 października odbyło się spotkanie uczniów klas I-III z przedstawicielami Kraków Airport p. Jackiem Guzickim, p. Pauliną Szewczyk, p. Małgorzatą Masłoń . Celem spotkania było przekazanie naszej szkole pomocy edukacyjnych, dzięki którym dzieci będą mogły rozwijać swoje umiejętności związane z grą w szachy. W Szkole w Morawicy od dłuższego czasu planowano rozpoczęcie nauki gry w szachy. Nauczyciele odbyli kursy przygotowujące do prowadzenia takich zajęć. Dzięki zbiórce pieniędzy zorganizowanej wśród pracowników Kraków Airport otrzymaliśmy 3 plansze demonstracyjne, 7 zestawów szachowych oraz podręcznik. Gra w szachy poprawia koncentrację uwagi, rozwija logiczne myślenie, uczy wytrwałości. Udzielone wsparcie z całą pewnością, pozwoli uczniom zdobyć nowe umiejętności i rozwijać możliwości intelektualne. To już kolejny projekt edukacyjny realizowany przy pomocy krakowskiego lotniska.
Serdecznie dziękujemy za okazaną pomoc. /D. Smardzewska, E. Hojna/

W czwartek 12 października 2017 roku uczniowie klasy II naszej szkoły wzięli udział w uroczystym otwarciu nowoczesnego Centrum Edukacji Lotniczej Kraków Airport.  Zaproszonych gości najpierw powitał humanoid