KRAKÓW AIRPORT

PATRONAT NAD SZKOŁĄ SPRAWUJE KRAKÓW AIRPORT

Logo_Krakow_Airport_CMYK

31 października odbyło się spotkanie uczniów klas I-III z przedstawicielami Kraków Airport p. Jackiem Guzickim, p. Pauliną Szewczyk, p. Małgorzatą Masłoń . Celem spotkania było przekazanie naszej szkole pomocy edukacyjnych, dzięki którym dzieci będą mogły rozwijać swoje umiejętności związane z grą w szachy. W Szkole w Morawicy od dłuższego czasu planowano rozpoczęcie nauki gry w szachy. Nauczyciele odbyli kursy przygotowujące do prowadzenia takich zajęć. Dzięki zbiórce pieniędzy zorganizowanej wśród pracowników Kraków Airport otrzymaliśmy 3 plansze demonstracyjne, 7 zestawów szachowych oraz podręcznik. Gra w szachy poprawia koncentrację uwagi, rozwija logiczne myślenie, uczy wytrwałości. Udzielone wsparcie z całą pewnością, pozwoli uczniom zdobyć nowe umiejętności i rozwijać możliwości intelektualne. To już kolejny projekt edukacyjny realizowany przy pomocy krakowskiego lotniska.
Serdecznie dziękujemy za okazaną pomoc. /D. Smardzewska, E. Hojna/

W czwartek 12 października 2017 roku uczniowie klasy II naszej szkoły wzięli udział w uroczystym otwarciu nowoczesnego Centrum Edukacji Lotniczej Kraków Airport.  Zaproszonych gości najpierw powitał humanoidalny robot Sanbot. Na zakończenie oficjalnej części dzieci ze szkół objętych patronatem lotniska, wraz z Panem Radosławem Włoszkiem, Prezesem Zarządu Kraków Airport, przecięły multimedialną wstęgę.

W tegorocznej – VIII edycji Konkursu Grantowego „Wspieramy sąsiadów” Kraków Airport dofinansuje zakup  pracowni językowej w naszej szkole.

Współpraca naszej szkoły z Kraków Airport

Dzięki wsparciu finansowemu Portu Lotniczego od roku 2008 nasza szkoła w znacznym stopniu wzbogaciła swoją bazę dydaktyczną, co umożliwiło naszym uczniom rozwijanie swoich zainteresowań, uzdolnień oraz podniosło atrakcyjność zajęć. Corocznie dzieci oddziału przedszkolnego i klas młodszych zapraszane są na bezpłatne mikołajkowe spektakle do teatru Groteska, natomiast podczas Euro 2012 wyróżnieni uczniowie brali udział w powitaniu na płycie lotniska futbolistów z Holandii, Włoch i Anglii. Od wielu lat nasza szkoła bierze udział w konkursach grantowych ,,Wspieramy sąsiadów”.
Przekazane fundusze pozwoliły nam na:

• zakup instrumentów muzycznych keyboard Yamaha oraz cyfrowego pianina
  • wyposażenie świetlicy szkolnej w meble
  • zakup tablicy interaktywnej.
    Kraków Airport wsparł również naszą szkolę w doposażeniu:
  • Internetowego Centrum Informacji Multimedialnej,
  • placu zabaw dla najmłodszych.

W roku 2012 Szkoła Podstawowa w Morawicy została objęta Patronatem, dzięki któremu:

• uczniowie klas I, II, III uczą się i doskonalą naukę pływania pod kierunkiem wykwalifikowanych instruktorów na basenie w Piekarach oraz mają zapewniony bezpłatny przejazd na zajęcia
  • inicjowane i realizowane są działania edukacyjne, np. zwiedzanie Kopalni Soli w Wieliczce, udział w programie – „Lekcja w kinie”, dowóz uczniów Oddziału Przedszkolnego na spotkanie „Radosne oczekiwanie” w Kaszowie, spektakl pt. „Przydrożna kapliczka”, udział w warsztatach teatralnych „Jak stworzyć Świat Fatasy”, zwiedzenie wystawy „Wszystko jest … liczbą”- Collegiuim Maius Uniwersytetu Jagiellońskiego, zakup teatrzyku pacynkowego dla Oddziału Przedszkolnego, dofinansowanie koncertów muzycznych itp.

Dyrektor, Nauczyciele i Rodzice Szkoły Podstawowej im. kpt. pil. Mieczysława Medweckiego
w Morawicy dziękują KrakówAirport za dotychczasową współpracę, dzięki której możemy zagwarantować naszym uczniom wszechstronny rozwój zarówno na płaszczyźnie sportowej jak
i edukacyjnej.

koncert 2 wystawa2 wystawa

W roku szkolnym 2014/15 w ramach umowy sponsoringowej z Międzynarodowym Portem Lotniczym im. Jana Pawła II Kraków – Balice Sp. z o.o nasi uczniowie mogli uczyć się pływać i doskonalić naukę pływania. Dziękujemy!