Międzynarodowy Dzień Tolerancji

toler_516 listopada obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Tolerancji, ustanowiony przez  Zgromadzenie Ogólne ONZ rezolucją z 12 grudnia 1995 roku z inicjatywy UNESCO. Tego dnia każdy uczeń otrzymał okolicznościową naklejkę, aby zapamiętał datę 16 listopada.
Obchody tego święta zostały poprzedzone konkursem na plakat promujący zachowania tolerancyjne, dlatego spotkanie na sali gimnastycznej rozpoczęło się od zaprezentowania prac uczniów. Następnie koło teatralne przedstawiło dwie krótkie inscenizacje związane z tematem tolerancji. W przedstawieniu  pt. „Dziwny jest ten świat” ukazano, co mogłoby się stać, gdybyśmy stali się wszyscy jednakowi. Wymowa tej historii jest taka, że świat musi być różnorodny, bo inaczej byłby nudny, a ludzi straciliby swoją tożsamość. W drugiej części dzieci zaprezentowały przedstawienie „O Filipie z tęczą w kieszeni”, która pozwoliła mu zrozumieć, że żeby uzyskać akceptację innych, sam musi zacząć być uśmiechniętym. Wtedy inni obdarzą go tym samym. W podsumowaniu uczniowie przedstawili krótką historię obchodów Międzynarodowego Dnia Tolerancji i wyjaśniły, po co w szkole obchodzony jest taki dzień. /A. Sobol/

Dnia 15 listopada został rozstrzygnięty konkurs na plakat promujący zachowania tolerancyjne. Został on ogłoszony w związku z obchodami Międzynarodowego Dnia Tolerancji.

W konkursie dla klas IV – VI grupowe wyróżnienia otrzymali:

Julia Lalik i Maksymilian Gałan, kl. VI
Przemek Tekieli, Krystian Damasiewicz i Marta Korczyńska, kl. V
Aleksandra Woźniak i Julia Lalik, kl. VI
Oliwia Marchewka, Julia Kaczor i Łukasz Sowa, kl. IV

 

Gratulujemy i dziękujemy z udział w konkursie! /A. Sobol, A. Płonka/

Comments are closed.