Nasze działania

Świąteczna pomoc potrzebującym

Jak co roku przed świętami Bożego Narodzenia Samorząd Uczniowski przeprowadził zbiórkę żywności dla rodzin najbardziej potrzebujących z terenu Morawicy. Zbieraliśmy artykuły spożywcze z długim terminem przydatności oraz łatwe w przechowywaniu: mąka, cukier, ryż, makaron, kasza, konserwy czy słodycze. Dzięki Waszej wrażliwości i ogromnej życzliwości mogliśmy obdarować kilka rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji ekonomicznej.

Zabawa andrzejkowa.

Dnia 28 listopada Samorząd Uczniowski zorganizował zabawę andrzejkową dla klas IV-VI. Uczniowie miło spędzili czas bawiąc się i tańcząc

Październik 2014 r.

W tym roku szkolnym samorząd Uczniowski ponownie zorganizował zbiórkę żywności dla niepełnosprawnych ze świetlicy terapeutycznej z Radwanowic. Tak jak w roku poprzednim udało się zebrać sporo żywności. Dziękujemy wszystkim uczniom za okazane wsparcie.

Pomoc dla koni.

W październiku Samorząd Uczniowski zorganizował zbiórkę pieniędzy, które zostały przeznaczone na ratowanie koni. Pomysłodawczynią całej akcji była uczennica klasy III – Marta Korczyńska, która rozpoczęła akcję pomocą dla Knedla.Uczennice klasy VI przygotowały słodkie poczęstunki a pieniądze zebrane z ich sprzedaży również zostały przeznaczone na ten szczytny cel. Uzbieraliśmy kwotę 250 zł. Kwota ta została przelana na konto 2 fundacji ratujących życie zwierząt: Centaurus oraz „VIVA” – Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt. Wsparliśmy akcję ratowania Knedla, Generała, Miki, Iskierki oraz Pestki.