Piknik Rodzinny

W dniu 5 czerwca 2016 roku na terenie Szkoły Podstawowej w Morawicy odbył się piknik rodzinny. W tym roku, w związku ze zbliżającymi się wakacjami, przebiegał pod hasłem „U progu lata”.             Pogodę mieliśmy również letnią, gdyż było bardzo ciepło.  Niestety nad Morawicą przeszła burza, która zakłóciła przebieg pikniku. Trochę też padał deszcz, ale, mimo chwilami niesprzyjającej aury, spotkanie bardzo się udało.
Najpierw, po przywitaniu wszystkich przez pana Dyrektora, uczniowie naszej szkoły zaprezentowali swoje talenty i umiejętności. Uczestnicy szkoły tańca zatańczyli dla nas piękne tańce: polkę, cha-chę, sambę, jive’a i inne, a także zaprosili publiczność do wspólnego zatańczenia macareny. Następnie uczennice z klasy V i VI wykonały układ ruchowy, który przygotowała z nimi p. M. Wantuch.             Klasa II zaprezentowała humorystyczne przedstawienie obrazujące „ciężką” dolę kobiety i mężczyzny. Klasa III przygotowała koncert życzeń z życzeniami i piosenkami dla rodziców, które sprawiły im na pewno dużą przyjemność. Koło teatralne wystawiło inscenizację pt. „Z mamą i tatą do lata…”, jednak ulewa nie pozwoliła aktorom wykonać jej do końca.
Piknikowi towarzyszyły różne atrakcje: malowanie twarzy, wykonywanie balonowych zwierząt, dmuchany zamek i zjeżdżalnia. Panowie strażacy prezentowali, jak należy udzielić pierwszej pomocy i zapraszali do samochodu, w którym niektórzy poczuli się, jak prawdziwi strażacy. Nie zabrakło różnego rodzaju przyjemności dla ciała  i ducha. Można było na przykład zjeść prawdziwe lody czy orzeźwiającą sałatkę owocową. W kawiarence panie zapraszały na naturalny sok, kawę lub herbatę oraz wyśmienite, domowe ciasto, galaretki i hot-dogi. Kto chciał, mógł zakupić sobie niezwykłe przedmioty wykonane w technice decoupagu, ciekawe książki w bardzo atrakcyjnych cenach. Dużą popularnością cieszyły się piękne przedmioty wykonane przez samych uczniów: oparta na naturalnych składnikach sól do kąpieli i gustowne bransoletki. Korzystając z zasobów fotografii szkolnych, przygotowano również galerię starych zdjęć. Głównym punktem pikniku było losowanie nagród w loterii. Szczęśliwcy otrzymali: hulajnogi, deskorolki, piłki. Następnie odbyła się licytacja przedmiotów, ofiarowanych przez naszych sponsorów. Warto dodać, że całość pieniążków zebranych podczas pikniku przeznaczona jest na wsparcie Szkoły Podstawowej w Morawicy. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie ogromne zaangażowanie i pomoc rodziców, pana Dyrektora, nauczycieli i pracowników szkoły. Po raz kolejny udowodniliśmy, że razem można wszystko. Szczególne podziękowania należą się naszym sponsorom, którzy ufundowali lub przekazali nam niezwykle wartościowe przedmioty.
Dziękujemy. /A. Sobol/