Piknik

17 czerwca 2018 roku w ogrodzie przy Szkole Podstawowej w Morawicy odbył się kolejny Piknik. Rodzinny. Było to wyjątkowe wydarzenie, gdyż po raz ostatni zaprosiliśmy gości do starego budynku. W przyszłym roku spotkamy się już w ogrodzie przy nowej szkole.
Piknik rozpoczął się o godzinie 14. Pan Dyrektor powitał wszystkich gości, a szczególnie pana wójta Pawła Misia, pana Przewodniczącego Rady Gminy Liszki  Zbigniewa Kaczora, byłe panie dyrektor: Janinę Grelę i Genowefę Burmistrz oraz panią sołtys Morawicy Marię Frankowską. W imieniu całej szkoły podziękował również wszystkim sponsorom za okazane wsparcie oraz rodzicom, nauczycielom i pracownikom szkoły za pracę włożoną w przygotowanie corocznego Pikniku Rodzinnego.
Następnie zaproszono wszystkich zgromadzonych na występy. Uczniowie mogli zaprezentować swoje zdolności i umiejętności: przedszkolaki zatańczyły  „Swing w uliczce”, dziewczynki ze starszej grupy przedszkolnej taniec „Bolywood”.
Uczniowie klasy IV w pięknych strojach odtańczyli kowbojski taniec „Cucaracha”. Zespół muzyczny przy akompaniamencie instrumentów i pod kierunkiem p. J. Zieliny wykonał kilka piosenek: Wolność, Idealnie, Vaiana. Następnie dzieci uczestniczące w zajęciach dodatkowych zaprezentowały taniec hip-hop. Nasi uczniowie, którzy tak chętnie zapisują się do szkół tanecznych, wykonali taniec towarzyski.
Na uczestników festynu czekało także wiele atrakcji, takich jak dmuchane zamki, oglądanie wozu strażackiego. Ciekawym miejscem zabaw dla młodszych dzieci w czasie pikniku był kącik z malowaniem twarzy oraz możliwość wykonania rysunków na specjalnie zawieszonych tablicach. Na łakomczuchów czekały przekąski w kawiarence: wyśmienite ciasta, galaretki, kawa i herbata.  Dla ochłody każdy mógł zjeść pyszne lody, a na naprawdę wielkich głodomorów czekał żurek, bigos, hot-dogi czy kiełbaski z grilla. Były też atrakcje dla ducha: ciekawe i tanie książki w antykwariacie oraz występy małych artystów. Dużym zainteresowaniem cieszyły się krzewy i rośliny ozdobne. Wszyscy bawili się doskonale, nawet pogoda okazała się dla nas łaskawa, gdyż w czasie pikniku wiał chłodny wiatr, a słońce dawało wytchnienie, chowając się za chmury
Ofiarowane pieniążki zostaną przeznaczone na wyposażenie nowego placu zabaw dla dzieci z oddziału przedszkolnego.
Ze smutkiem, ale i z radością żegnamy nasze trzy budynki szkolne i park ze wspaniałymi klonami. Mamy nadzieję, że obok nowej szkoły posadzimy też drzewa, by nasza tradycja została zachowana. Następny Piknik Rodzinny w nowej szkole!! Już zapraszamy. /A. Sobol/