Podróż do Azji

9 czerwca 2017 po raz ostatni w tym roku Szkołę Podstawową w Morawicy odwiedzili muzycy Filharmonii Krakowskiej. Tematem spotkania było poznanie kultury i muzyki z krajów azjatyckich. Uczniowie mogli zobaczyć tradycyjny strój ormiański oraz usłyszeć dźwięki duduka, instrumentu podobnego do fletu. Kolejnym krajemy były Indie. Pani w tradycyjnym hinduskim stroju wykonała dla nas taniec. Ważne są w nim precyzyjne ruchy, które w tej kulturze symbolizują różne elementy, np. słonia, kwiat lotosu. Taniec w Indiach jest pewnego rodzaju modlitwą. Uczniowie zobaczyli także strój mongolski oraz usłyszeli dźwięki dwóch instrumentów. Ostatnim elementem spotkania był niezwykły taniec chiński z wykorzystaniem bardzo dużych wachlarzy w wykonaniu tancerzy z Cracovia Danza. Było to ostatni koncert muzyków Filharmonii Krakowskiej, dziękujemy za przyjazdy, ciekawe lekcje , wspaniałe dźwięki i tańce. /A. Sobol/

Comments are closed.