Powitanie wiosny

21 marca to pierwszy dzień kalendarzowej wiosny. Tego dnia zgodnie z tradycją żegnamy zimę. Dawniej nasi przodkowie przygotowywali słomianą kukłę zwana Marzanną, Śmiertką lub Śmieciuchą i wrzucali ją do rzeki lub strumienia, aby nurt jak najszybciej zabrał ją ze sobą do morza. Dzieci z oddziału przedszkolnego i klas młodszych przygotowały marzanny i piękne, kolorowe stroje na uroczyste powitanie wiosny. Uczniowie zaprezentowali także piosenki i wiersze o tematyce wiosennej, rozwiązywali zagadki. Na spotkanie został też zaproszony specjalny gość – pan Kamil- rolnik, który odpowiadał na pytania dzieci dotyczące wiosennych prac rolniczych oraz zaprezentował nam nowoczesny ciągnik. Uczniowie klasy IV, V i VI powitały wiosnę na wesoło. Uczestnicy Koła teatralnego przybliżyli wszystkim poezję wiosenną, a następnie uczniowie rywalizowali w zabawach sportowych. Dużym zainteresowaniem wszystkich uczniów cieszyły się obserwacje częściowego zaćmienia Słońca. Mamy nadzieję, że wiosna zagościła u nas na dobre.

WIOSNA WYŚCIGI Z MARZANNAMI Zaćmienie SłońcaPRZEDSZKOLAKI ŚPIEWAJĄ

KLASA_V