NIEDŹWIADKI

Dnia 2 października tego roku w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty pl. „Fizyka Dla Smyka” zorganizowane przez Akademię Nauki z Krakowa.
Akademia bazuje na przekonaniu, iż: umysł ludzki ma nieograniczone możliwości poznawcze, a nauka może być przyjemnością. Dlatego zgodnie z tym mottem dzieci „weszły” w świat eksperymentów i doświadczeń.
Dzisiaj dzieci zgłębiały TAJEMNICE ŚWIATŁA, poznały czym jest światło i jakiego jest koloru. Każde z nich mogło wyczarować tęczę i zapoznać się z urządzeniami, które sterują światłem tj. laser, stroboskop, a także przedmiotami codziennego użytku oparte na optyce. /K. Kromka/

25 września odbył się w naszym przedszkolu koncert połączony z warsztatami muzycznymi. Uczniowie krakowskiego Gimnazjum Sióstr Prezentek pod kierownictwem siostry Wandy zaprezentowali szereg utworów granych na bum bum rurkach, flecie i okarynie. Dzieci mogły wysłuchać Bogurodzicy, Stworzenia świata, muzyki filmowej ( Król lew, Piraci z Karaibów ) i kilku innych utworów. Nauczyły się piosenki i grały na instrumentach. Wszyscy świetnie się bawili. Zarówno dzieci małe, jak i te większe. Spotkanie zakończyło się wspólną zabawą i tańcem.

20 września obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. My z racji niepewnej pogody świętowaliśmy dzień wcześniej. Z tej okazji w Naszym Przedszkolu zorganizowane zostały gry i zabawy dla dzieci oraz Wielką Niespodziankę: DMUCHANE ZAMKI
Nie zabrakło uśmiechu i radości oraz słodkiego poczęstunku. Było wesoło i kolorowo.
Dopiero 13 września 2013 roku Sejm Rzeczypospolitej Polskiej podjął uchwałę w sprawie ustanowienia dnia 20 września Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka. Inicjatywa powstania tegoż święta wyszła od dyrektorów łódzkich przedszkoli. Od tej pory co roku wszystkie dzieciaki z przedszkoli świętują swój dzień, który posiada nawet swój własny hymn. /K. Kromka/

HYMN PRZEDSZKOLAKA
Muzyka: Urszula Pakuła
Słowa: Beata Lach, Mirosława Witecka

Wszyscy swoje święto mają, święto mają,
tańczą, skaczą i śpiewają i śpiewają.
Przedszkolaki przykład dają, przykład dają.
I też swoje święto mają, święto mają.

ref: Dzień przedszkolaka jest właśnie dzisiaj,
to święto Ani, Basi i Krzysia.
W dzień przedszkolaka każdy to wie,się z nami, kto tylko chce.

Ogród z panią przystroimy, przystroimy,
Sto balonów wypuścimy, wypuścimy.
Będzie to wiadomość taka, właśnie taka,
że dziś jest dzień przedszkolaka, przedszkolaka.

ref.: Dzień przedszkolaka…