ODKRYWCY

W świecie fizyki

2 października mieliśmy wyjątkowego gościa. Odwiedził nas pan z Akademii Nauki i przeprowadził dla nas warsztaty na temat światła. Była to pierwsza z wielu wizyt. Co miesiąc będziemy mieli inny temat warsztatów . Będziemy zgłębiać tajniki fizyki. Tym razem mogliśmy zobaczyć jak powstaje tęcza , jakie działanie mają lasery oraz wiele innych ciekawych doświadczeń.

??????????????????????????????? ???????????????????????????????

Nauka to świetna zabawa

Wszystkie dzieci najbardziej lubią się bawić. Dlatego zabawa jest też świetną formą na przekazanie wiedzy. Dzieci z entuzjazmem podchodziły do zadań i były świetne w tym co robiły.

Dzień chłopaka

29 września obchodziliśmy Dzień Chłopaka.  Było mnóstwo atrakcji i niespodzianek. Najpierw w ramach śniadania mieliśmy pyszną pizzę. Po pizzy jeszcze pyszniejszy słodki poczęstunek, który przygotowała dla nas mama Leosia. Były konkursy, zabawy, dyskoteka. Dziewczyny rysowały portrety swoich kolegów. Na koniec chłopcy dostali prezent i medale, ponieważ są chłopcami na medal. Teraz wszyscy czekają na Dzień Kobiet.

Wizyta w Straży Miejskiej

27 września dzieci pojechały do Straży miejskiej. Najpierw miały możliwość poznania na czym polega praca strażników, a później wzięły udział w warsztatach ruchu drogowego. Uczyły się jak przechodzić przez ulicę na pasach, kto ma pierwszeństwo, a kto nie.  Na koniec każde dziecko dostało w prezencie odblask, aby było widoczne na drodze.

Nietypowe warsztaty muzyczne

25 września odbył się w naszym przedszkolu koncert połączony z warsztatami muzycznymi. Uczniowie krakowskiego Gimnazjum Sióstr Prezentek pod kierownictwem siostry Wandy zaprezentowali szereg utworów granych na bum bum rurkach, flecie i okarynie. Dzieci mogły wysłuchać Bogurodzicy, Stworzenia świata, muzyki filmowej ( Król lew, Piraci z Karaibów ) i kilku innych utworów. Nauczyły się piosenki i grały na instrumentach. Wszyscy świetnie się bawili. Zarówno dzieci małe, jak i te większe. Spotkanie zakończyło się wspólną zabawą i tańcem.