Śladami polskich poetów

Klasa VII przygotowywała w październiku projekt edukacyjny na temat życia i twórczości dwóch wielkich poetów polskich: Jana Kochanowskiego i Adama Mickiewicza. Dzięki wytężonej pracy grupowej powstały cztery prace.
Dwie grupy przygotowały plakaty dotyczące biografii, ciekawostek oraz utworów Adama Mickiewicza. W ciekawej formie przedstawiły najważniejsze fakty z życia autora oraz tematykę najważniejszych dzieł.
Kolejny dwie grupy wykorzystały narzędzia multimedialne i za ich pomocą przygotowały prezentacje. Uczniowie Julia i Jakub Lalik, Wiktoria Żmudka oraz Maksymilian Gałan oprócz prezentacji pt. Śladami Jana z Czarnolasu, przygotowali również broszurkę informacyjną dotyczącą ciekawych miejsc w Polsce związanych z Janem Kochanowskim. Mogliśmy dowiedzieć się z niej o godzinach otwarcia Muzeum w Czarnolesie, zobaczyć zdjęcia kościołów w Policznie i Zwoleniu oraz obejrzeć mapę Sycyny.
Projekt ten wymagał od uczniów zaangażowania, pracy oraz przygotowania wystąpienia dla całej klasy, ale przyniósł wspaniałe efekty. /A. Sobol/