Ślubowanie klasy I

14 października na sali gimnastycznej odbyła się niezwykła, bo potrójna uroczystość.
Najpierw klasa I została oficjalnie przyjęta do grona uczniów naszej szkoły, gdyż miało miejsce ślubowanie. Pan Dyrektor symboliczną kredką pasował dziewięcioro dzieci na uczniów Szkoły Podstawowej im. kpt. pil. M. Medweckiego w Morawicy. Pierwszaki pod okiem pani Doroty Smardzewskiej przygotowały występ, w którym solennie zapewniły, że będą chętnie i dokładnie wypełniać obowiązki szkolne. Zaprezentowały również swoje umiejętności wokalne i recytatorskie.
Obchodziliśmy także Dzień Edukacji Narodowej,  święto oświaty i szkolnictwa wyższego, potocznie zwane Dniem Nauczyciela. Z tej okazji klasa II razem z wychowawczynią, panią Edytą Hojną, przygotowała inscenizację, która z przymrużeniem oka opisywała zawód nauczyciela. Największy aplauz wzbudziła scena rozmów pan sprzątających, które ogólnie rzecz ujmując, stwierdziły, że po tylu latach pracy mogłyby z powodzeniem dydaktycznym przeprowadzić każdą lekcję.
Podczas ostatniej części uczniowie klasy VI niezwykle ciepło i serdecznie pożegnali odchodzącą na emeryturę panią Barbarę Nowak. Wierszami, piosenką i życzeniami starali się podziękować za trud,  zaangażowanie i wieloletnie nauczanie języka polskiego w Morawicy. Pani Basia nie kryła wzruszenia i zapewniła, że będzie miło wspominać szkołę i uczniów. /A. Sobol/

Że mija? I cóż, że przemija?
Od tego chwila, by minęła.
Zaledwo moja, już niczyja,
Jak chmur znikome arcydzieła.
Leopold Staff

 

Comments are closed.