Ślubowanie

W środę 14. października w naszej szkole odbyło się uroczyste ślubowanie klas pierwszych. Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu szkoły. W tym dniu odświętnie ubrane pierwszaki zaprezentowały program artystyczny, na który złożyły się wiersze, piosenki i taniec. W obecności starszych kolegów, nauczycieli i licznie przybyłych rodziców, pierwszaki zostali pasowani na uczniów Szkoły Podstawowej w Morawicy. Nasi milusińscy odebrali okolicznościowe dyplomy i legitymacje szkolne. W imieniu całej społeczności szkolnej szóstoklasiści złożyli młodszym kolegom serdeczne życzenia i wręczyli drobne upominki.
Następnie dzieci z klas pierwszych udały się na poczęstunek, a starsi uczniowie zaprezentowali krótki program artystyczny z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Odbył się koncert życzeń, przyznano nauczycielom i pracownikom szkoły honorowe tytuły (np. menadżer roku, złota katarynka, złoty śrubokręt, czy sokoli wzrok), odegrano humorystyczne scenki o tematyce szkolnej. Pan Dyrektor również dołączył się do życzeń. Wszystkim udzielił się radosny nastrój. Oby więcej takich wesołych uroczystości. /A. Sobol/