Spotkanie z kulturą…

21 grudnia klasy V, VI i VII dzięki wsparciu Kraków Airport udały się do Teatru Współczesnego na przedstawienie pt. Mały Książę. Spektakl w oparciu o utwór pisarza A. de Saint-Exupéry w ciekawy sposób przedstawiał losy tego chyba najpopularniejszego Księcia na świecie. Ukazywał, że w życiu są ważne takie wartości jak: przyjaźń, odpowiedzialność za drugą osobę czy patrzenie sercem. Ciekawa kreacja aktorska, multimedialna scenografia w oryginalny sposób oddawała symboliczny charakter utworu.
Następnie uczniowie spacerem przeszli na Rynek i udali się do oddziału Muzeum Narodowego w Krakowie, Galerii Sztuki Polskiej XIX w. w Sukiennicach.  Tam, dzięki ciekawej opowieści pani przewodnik dowiedzieli się , w jaki sposób w Sukiennicach powstało muzeum, kto ofiarował pierwszy obraz oraz jak pozyskiwano kolejne eksponaty.
Uczniowie obejrzeli  takie obrazy jak: Hołd pruski J. Matejki, Szał Podkowińskiego, obrazy Bacciarellego, Pochodnie Nerona Siemiradzkiego, Czwórkę Chełmońskiego oraz wiele innych. Uczniowie rozpoznawali obrazy, które znają z podręczników, a w muzeum mogli zobaczyć je na żywo. To było naprawdę  niezwykłe spotkanie z kulturą. /A.Sobol/