Spotkanie z muzykami

Spotkanie z muzykami Filharmonii Krakowskiej

Po raz kolejny w Szkole w Morawicy obył się wspaniały koncert. Tym razem motywem przewodnim była opera. Na początku spotkania pani prowadząca wyjaśniła uczniom, czym jest opera, jak jest zbudowana oraz przedstawiła temat opery polskiego kompozytora Karola Krupińskiego.
Następnie na scenie pojawili się muzycy. Śpiewacy wykonali dla nas operę „Zamek na Czorsztynie” przy akompaniamencie gry na organach. Przedstawiona w niej została historia rycerza Bojomira i jego sługi, zatrzymujących się na noc w zamku, w którym podobno straszy… Po momencie grozy, podczas spotkania z duchem młodej dziewczyny, córki właściciela zamku, nastąpił radosny moment. Okazało się bowiem, że dziewczyna to Wanda, dawna ukochana Bojomira, która po tym, jak ojciec odmówił jej ręki młodemu rycerzowi, popadła w obłęd. Na szczęście po spotkaniu ukochanego Bojomira odzyskuje świadomość i historia kończy się zaręczynami.
Uczniom bardzo podobała się muzyka, śpiew muzyków, a także nieoczekiwane momenty grozy i radosnego zakończenia. Z niecierpliwością czekamy na następne spotkanie. /A. Sobol/

filharmonia1 filharmonia

 

Comments are closed.