Spotkanie z p. Kwaśnik

We wtorek 31 maja uczniowie naszej szkoły mieli okazję spotkać się z panią Marią Kwaśnik- autorką książki o Morawicy pt. „ Morawica – bogactwo dziejów”. Pani Kwaśnik przekazał a nam wiele niezwykle ciekawych informacji o historii Morawicy oraz jej założycieli z rodu Toporczyków. Pani Maria, która jest kustoszem w Muzeum Narodowym, pokazała nam wiele nieznanych zdjęć oraz szkic zamku na morawickim wzgórzu wykonany przez jednego z krakowskich artystów. Spotkanie było bardzo interesujące i pouczające, a pani Kwaśnik, która jest absolwentką naszej szkoły przygotował uczniom słodką niespodziankę z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka. Na zakończenie wręczono nagrody zwycięzcom konkursu plastycznego „ Herb Toporczyków”.

2016-05-31 09 09 46