Świąteczne warsztaty w kl. IV

Świętom Bożego Narodzenia towarzyszy przeszło stuletnia tradycja wysyłania świątecznych kartek z życzeniami. Choć we współczesnym świecie coraz częściej do składania życzeń służą sms-y, e-maile i portale społecznościowe, nie zastąpią one tradycyjnych papierowych kartek z bombkami, choinkami, bajecznymi widokami czy scenami Narodzenia Pańskiego. Zapewne dlatego coraz częściej powracamy zarówno do zwyczaju wysyłania świątecznych pocztówek, jak i do tradycji ich samodzielnego wykonania. Zgodnie z tą tradycją rodzice uczniów klasy IV przygotowali i przeprowadzili dla swoich pociech warsztaty plastyczne – pod kierunkiem Pań Agnieszki Czarnik i Pauliny Bugajskiej dzieci zrobiły własne bożonarodzeniowe kartki posługując się różnorodnymi technikami plastycznymi. Zajęcia były pasjonujące, a dzieci tworzyły z ogromnym zapałem. Serdecznie dziękujemy Paniom za miło i twórczo spędzony czas.
Gotowe prace uzupełniliśmy życzeniami zredagowanymi na lekcji języka polskiego. Wszystkie kartki powstały dla konkretnych adresatów – uczniów klasy IV b z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 9 w Bełchatowie, czyli naszego partnera w projekcie „Młodzi listy piszą” /Zuzanna Kapusta/

Comments are closed.