Święto matematyki

W czwartek 18 czerwca uczniowie klasy trzeciej, czwartej, piątej i szóstej wzięli udział w obchodach „Święta Matematyki”. Klasy rywalizowały w pięciu kategoriach:

1. Tangramy
  2. Intruz
  3. Krzyżówka
  4. Kalambury
  5. Sudoku

Większość uczniów podeszło do tematu bardzo poważnie. Poszczególne grupy pilnie układały figury z rozsypanki tangramów. Następnie wybierały niepasujące słowo i rozwiązywały krzyżówki matematyczne. Niespodziewanie najwięcej emocji wzbudziły kalambury, w których padało mnóstwo propozycji od każdej klasy. Rywalizacja zakończyła się rozwiązywaniem sudoku. Po wszystkim przewodniczącym klas wręczono dyplomy a dzieci otrzymały słodki upominek. Zwycięska klasa otrzyma puchar wręczony przez Pana Dyrektora na koniec roku. Sala udekorowana była pracami uczniów: plakatami i makietami z matematycznego miasteczka.
Wyniki rywalizacji przedstawiają się następująco:

I miejsce- klasa VI- 32 punkty

II miejsce- klasa V- 26 punktów

III miejsce- ex aequo klasa IV i III- 20 punktów.

Wszystkim uczniom bardzo serdecznie gratuluję. /J. Siara/