Święto Odzyskania Niepodległości

Dnia 12 listopada, klasa 6 przeprowadziła krótki apel poświęcony kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości po długim okresie niewoli. To wspaniałe wydarzenie jest związane z wybuchem i przebiegiem I wojny światowej, która miała miejsce w latach 1914 – 1918 oraz z patriotyczną postawą Polaków i ich ogromnym zaangażowaniem w ideę odbudowy Polski.  Wielki czyn legionowy, działalność Polaków na wszystkich frontach wojny, dramaturgia podejmowanych wyborów, wspaniałe  postacie, takie ja Józefa Piłsudski –  to wszystko zostało ukazane  w krótkim montażu słowno – muzycznym wraz z  pełnym ekspresji wystąpieniem uczniów klasy 1, śpiewającymi znane pieśni legionowe.
/D. Fijałkowski/

Klasy I śpiewają pieśni partiotyczne Pamiętamy o 11 XI

Comments are closed.