Święto pieśni w Liszkach

Z pieśnią za pan brat.

Dnia 1 czerwca 2015 r. pod patronatem Wójta Gminy Liszki pana P. Misia odbyło się XXXV GMINNE ŚWIĘTO PIEŚNI I TAŃCA W LISZKACH. W przeglądzie brały udział wszystkie szkoły z naszego terenu. Każda ze szkół zaśpiewała 3 piosenki o dowolnej tematyce. Chór z Morawicy  przygotował program pt. „NASZA MAŁA OJCZYZNA”,  w trakcie którego zaprezentowaliśmy min. poloneza i krakowiaka wraz z omówieniem cech charakterystycznych tych  polskich tańców narodowych. W świat folkloru wprowadzili nas Lajkonik i dziewczynki w pięknych strojach krakowskich. Każda z uczestniczących w przeglądzie  szkół otrzymała pamiątkowy dyplom i nagrodę książkową. Wójt Gminy Liszki złożył wszystkim dzieciom z okazji ich święta najlepsze życzenia. Uroczystość zakończyła się wspólnym tańcem. /H. Krawczyk. E. Haber/

Comments are closed.