Szkolny rajd rowerowy

W dniu 30 maja 2015 roku został zorganizowany rajd rowerowy. Akcja miała związek
z programem ” WF z klasą” a sam rajd był tak zwaną „Lokalną Akcją Sportową”. W rajdzie uczestniczyli uczniowie klas IV – VI, uczniowie gimnazjum z Mnikowa, rodzice oraz nauczyciele naszej Szkoły. Akcja miała na celu zaktywizowanie ruchowe naszej społeczności.
Mieliśmy szczęście do pięknej pogody chociaż gdy wyjeżdżaliśmy spod Szkoły zaczął padać deszcz. Łącznie pokonaliśmy ok. 30 kilometrów jadąc m.in. przez Mników ( Dolina Mnikowska), Czułów, Baczyn, Brzoskwinię oraz Chrosną. Trasa była miejscami całkiem wymagająca w związku z kilkoma podjazdami. Warto pochwalić zwłaszcza najmłodszych, którzy dzielnie dawali sobie radę. Naszej Siostrze zakonnej Agni gratulujemy determinacji i niezłej kondycji. Wszyscy w dobrych humorach, z wiatrem we włosach przejechaliśmy przez Chrosną wprost do Morawicy. Zgodnie stwierdziliśmy, że tego typu wyjazdów powinno być więcej, stąd decyzja o organizacji cyklicznych rajdów.
Wszystkim uczestnikom bardzo dziękuję za zaangażowanie i udział mimo wczesnej pory sobotniej.
/J.Puc/

Comments are closed.