W bibliotece na ul. Rajskiej

10 listopada uczniowie klas I – III uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych pt. „Spacer po Krakowie z wierszami Tadeusza Śliwiaka”, które obyły się w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej na ul. Rajskiej w Krakowie. W trakcie zajęć mali czytelnicy mieli okazję poznać bliżej postać poety. Wędrując z jego utworami po krakowskich ulicach mogli odkryć piękno zabytków, legend oraz atrakcji turystycznych. W drugiej części warsztatów uczniowie, pracując w grupach, wykonali gry planszowe w oparciu o usłyszane utwory. Animatorzy prowadzący zajęcia zapewniali, że niektóre z prac zostaną opublikowane w następnej książce autora. Warsztaty były ciekawą  formą poznania Krakowa, jego niezwykle interesującej historii oraz tradycji. Uczniowie wrócili do szkoły zadowoleni i obdarowani piękną książką. /D. Smardzewska/

Comments are closed.