Wieczór z książką

1 czerwca z okazji Dnia Dziecka zaproszono chętnych uczniów klas IV – VI na Wieczór z książką.
W ramach imprezy odbyło się spotkanie z autorem książki „Przygoda w Fantazji”- panem Dariuszem Fijałkowskim.
Wieczór rozpoczął się od wysłuchania pierwszego rozdziału książki, czytanego przez gościa. Następnie cztery drużyny wzięły udział w grze plenerowej, wykonując zadania związane z treścią: malowanie do tekstu wylosowanego wiersza, piękna prezentacja wierszy, poszukiwanie „Skarbu” z kompasem, rozpalanie ogniska przy użyciu krzesiwa, opis swojej Krainy Fantazji, przygotowanie przepisu na eliksir szczęścia, pokonywanie toru przeszkód. Współzawodnictwo w grupach zakończono pieczeniem kiełbasek i wspólnym posiłkiem. Podsumowaniem całości było czytanie zakończenia książki „Przygoda w Fantazji”, pytania do autora oraz słodki poczęstunek. Bardzo dziękujemy Panu Fijałkowskiemu za wspaniały wieczór. /E. Haber/

Comments are closed.