Wycieczka na Wawel

W piątek 17 listopada razem z moją klasą zwiedziłem Zamek Królewski na Wawelu. Wycieczka była związana z konkursem „Krakusek”. Po przywitaniu się z panią przewodnik przeszliśmy do Skarbca, gdzie widzieliśmy armaty, wyroby ze złota a także Szczerbiec-miecz koronacyjny królów polskich. Dowiedzieliśmy się, jak przebiegała uroczystość koronacyjna w Katedrze na Wawelu. Następnie, spacerując po dziedzińcu, oglądaliśmy słynne krużganki. Widzieliśmy również baldachim, który znajduje się nad wyjściem z grobów królewskich. W sali multimedialnej pani przewodnik opowiedziała nam o dawnym Wawelu i zaprezentowała jego zdjęcia. Po zakończeniu zwiedzania wspaniałego zabytku i poznaniu jego historii wróciliśmy do szkoły. Wszystkim polecam taką ciekawą wycieczkę./Piotr Morawski kl. III/

Bilety wstępu sfinansowane przez Kraków Airport.

Comments are closed.