XVII Gminny Konkurs Przyrodniczo-Ekologiczny

30 marca 2017 roku nasi uczniowie wzięli udział w XVII Gminnym Konkursie Przyrodniczo-Ekologicznym pt. „Jedzmy zdrowo i odpowiedzialnie”. Uczestnicy konkursu mieli możliwość wykazania się umiejętnościami i wiedzą wynikającą z podstawy programowej kształcenia ogólnego w zakresie edukacji zdrowotnej i przyrodniczej, poszerzonej o treści ponadprogramowe. Tegoroczna edycja obejmowała: konkurs filmowo-kulinarny, w którym film przygotowali Julia i Jakub Lalik z klasy VI oraz konkurs wiedzy, w którym wzięli udział Marta Korczyńska i Jakub Skorupka – uczniowie klasy V. Julia i Kuba nagrali film, przedstawiający samodzielne wykonanie zdrowej przekąski, którą można zabrać do szkoły, jako II śniadanie. Nasz film zdobył II miejsce i został wyróżniony za największą ilość produktów lokalnych, użytych do zrobienia przekąski. W konkursie wiedzy Marta i Kuba pisali testu w aplikacji kahoot i wykonywali zadania praktyczne dotyczące czytania etykiet produktów spożywczych, stworzenia piramidy żywienia, grupowania i przyporządkowania składników pokarmowych do odpowiednich produktów spożywczych. Zwyciężyli, zajmując I miejsce. Gratulujemy!

/M. Wantuch/

konkurs