Zielona szkoła – Rabka 2015

W dniach od 8 do 12 czerwca uczniowie naszej szkoły wraz z pięcioma opiekunami wzięli udział w zielnej szkole. W tym roku wybraliśmy Rabkę Zdrój. Zakwaterowani byliśmy w nowo otwartym ośrodku wypoczynkowym „Ela”. Uczniowie mieszkali w ładnych, przestronnych pokojach. Na miejscu mieli dostęp do obszernego placu zabaw, basenu oraz stołówki z bardzo smacznym jedzeniem.
Podczas pobytu odwiedziliśmy Chatę Artystycznych Przygód gdzie dzieci miały możliwość malowania ptaszków ręcznie struganych, ciupag, zbójników, korali góralskich i innych pamiątek z drewna.
W muzeum Górali i Zbójników uczniowie uczestniczyli w grze zbójnickiej szukając skarbów. Byliśmy również w XVII wiecznym Kościółku w Muzeum Władysława Orkana gdzie dzieci miały okazję poznać zwyczaje góralskie oraz zwiedzić 4 sale muzealne związane z rzeźbą, garncarstwem, rzemiosłem oraz strojem góralskim. Uczestniczyliśmy również w wycieczce na Maciejową, która okazała się całkiem trudną wyprawą. Niemniej jednak wszyscy spisali się dzielnie, zwłaszcza najmłodsi.

Przeszliśmy także „Leśną Ścieżkę Edukacyjną”, podczas której uczniowie rozpoznawali gatunki drzew i krzewów. Dowiedzieli się o życiu w terenach podmokłych, przypomnieli sobie informacje nt. dokarmiania i ochrony zwierząt.Podczas codziennych spacerów uczniowie zdobywali informację o mieście i jego atrakcjach. Dowiedzieli się na przykład czym jest i do czego służy tężnia solankowa. Byliśmy również w kinie na bajce pt.” Rechotek „, odwiedziliśmy także park linowy gdzie dzieci wykazały się wielkim sprytem i jeszcze większą odwagą. Mamy nadzieję, że pomimo zmęczenia wszyscy uczestnicy wrócili do domów zadowoleni i pełni wrażeń. Organizatorem wyjazdu był Pan Jakub Puc a opiekę również zapewniły Panie: Edyta Hojna, Ewa Haber, Dorota Smardzewska i Małgorzata Cygan, którym serdecznie dziękuję za zaangażowanie i wielką pomoc. /J.Puc/

Comments are closed.